Język włoski,  Wszystkie wpisy

Najciekawsze włoskie kanały edukacyjne na YouTube

YouTube daje nam ogromne możliwości zwiększania swoich kompetencji językowych. Przedstawię wam dziś kilka kanałów, które nadają się świetnie do szlifowania języka włoskiego. Dzięki nim poznacie lepiej nie tylko język włoski, ale również historię sztuki, literaturę, historię i wiele innych dziedzin.

Treccani Scuola

Treccani Scuola to świetny kanał wspierający naukę włoskich uczniów. Świetnie nadaje się do rozwijania języka włoskiego w takich dziedzinach jak historia, literatura, biologia, polityka itp. Animowane materiały wideo ułatwiają szybkie przyswajanie nowej wiedzy. Polecam również stronę, na której dostępna jest od 2015 roku Encyklopedia Treccani: https://www.treccani.it/. Znajdziecie tam również włosko-włoski słownik online oraz słownik synonimów, i wiele innych dodatkowych materiałów i wyjaśnień.

Accademia della Crusca

https://www.youtube.com/watch?v=OyLZEDkv6P8&list=PLDxLIgSs54XzzY5V63V5XI64hISRWtHMK

Accademia della Crusca to doskonałe miejsce dla osób zainteresowanych lingwistyką. To słynna włoska instytucja stojąca na straży jakości poprawności językowej, założona w 1582 roku we Florencji. Polecam też ich stronę: https://accademiadellacrusca.it/

Alma Edizioni – Lingua e cultura italiana

Kanał znanego wydawnictwa Alma Edizioni. Znajdziecie tu ciekawe materiały dla osób uczących się włoskiego. Alma Edizioni wydaje bowiem świetne podręczniki do nauki włoskiego (m.in. Nuovo Espresso). Polecam zwłaszcza dostępny online kurs do nauki włoskiego Dieci.

Loescher Editore video

Loescher Editore to kolejne bardzo dobre włoskie wydawnictwo. Polecam wam również ich podręczniki (np. uwielbiamy przez uczniów i włoskich nauczycieli Nuovo Contatto). Na kanale znajdziecie ciekawe wykłady dotyczące języka włoskiego i włoskiej kultury. Znajdziecie tu wiele ciekawych webinarów, publikowanych regularnie zwłaszcza teraz, w czasach pandemii.

Scuola Normale Superiore

To kanał jednej z najlepszych włoskich szkół. Tu uczył się między innymi Tiziano Terzani. Kanał uczelni oferuje nagrania z konferencji, często z bardzo znanymi gośćmi oraz wykłady z różnych dziedzin. Jeśli chcecie się poczuć jak studenci elitarnej włoskiej uczelni, zapraszam do regularnego słuchania nagrań ich wykładów. Uczelnia została założona przez Napoleona Bonaparte w 1810 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *