Wszystkie wpisy

Materiały do nauki włoskiego dla początkujących

Wiele osób pyta od czego zacząć. Ja polecam skorzystać na początku z pomocy dobrego nauczyciela. To niezwykle ważne w tych pierwszych krokach, by nie powielać błędów, których później będzie ciężko się oduczyć. Taki przewodnik nauczy was właściwej wymowy, objaśni gramatykę, “potrzyma za rękę” w pierwszych samodzielnych wypowiedziach. Niezwykle pomocne będą też dla was materiały dodatkowe, z których w krótkim czasie będziecie mogli korzystać również całkiem samodzielnie. Oto kilka propozycji:

Podręczny słownik obrazkowy – włoski PONS:

Podręczny słownik obrazkowy - włoski PONS

Słowniki obrazkowe to świetne narzędzie wspierające poszerzanie słownictwa z różnych dziedzin. Naukę ze słownikiem najlepiej podzielić sobie na mniejsze bloki tematyczne i powtarzać co kilka dni poznane słówka.

Sytuacje. Włoski w tłumaczeniach, Katarzyna Foremniak:

Sytuacje. Włoski w tłumaczeniach

Bardzo dobra pozycja dla samouków. Książka podzielona jest na sytuacje życia codziennego i zawiera przydatne zwroty i słówka, których wtedy najczęściej używamy. Osadzenie treści w kontekście ułatwia zapamiętywanie. Do książki dołączone są też pliki audio ułatwiające naukę wymowy i rozumienie ze słuchu. To pozycja dwujęzyczna.

Włoski w tłumaczeniach. Gramatyka 1, Katarzyna Foremniak:

Włoski w tłumaczeniach. Gramatyka 1

Praktyczne wprowadzenie do podstaw włoskiej gramatyki. Kolejna dwujęzyczna pozycja Katarzyny Foremniak. Książka prezentuje praktyczne przykłady zdań bazujących na materiale dotyczącym danych zagadnień gramatycznych i uczy ich praktycznego użycia dla licznych przykładach. Do pozycji dołączone są też materiały audio. Cała seria składa się z czterech części.

Italiano. Repetytorium tematyczno-leksykalne Aldona Jenerowicz, Carluccio Giorgi

Italiano. Repetytorium tematyczno-leksykalne. Poziom B1-B2 + nagrania MP3

Repetytorium podzielone jest tematycznie, co ułatwia podzielenie nauki na logiczne bloki. Do tekstów w języku włoskim dołączone jest tłumaczenie najważniejszych słówek. Nowe wydanie książki zawiera również materiał audio.

Gramatyka włoska dla wszystkich 1, Alesssandra Latino, Marida Muscolino

Książka zawiera materiał teoretyczny oraz ćwiczenia z kluczem. Specjalny nacisk położony został na zagadnienia sprawiające najwięcej trudności uczącym się. Doskonałe uzupełnienie do innych podręczników na poziomie A1 i A2. Dostępna jest również część druga tej książki na poziomie B1-B2.

Dla osób początkujących polecam również kurs dostępny on-line na platformie edx.org. To największa międzynarodowa platforma oferująca kursy MOOC (masowy otwarty kurs online). Jeśli nie zależy wam na dokumencie ukończenia kursu, można go przerabiać całkiem za darmo. Dla bardziej zaawansowanych platforma oferuje również akademickie kursy w języku włoskim. Dużo większy wybór znajdą tu jednak osoby mówiące po angielsku (to platforma amerykańska). Aktualnie dostępny jest kurs języka włoskiego dla początkujących : Italian Language and Culture: Beginner (2021-2022).

*Wpis zawiera linki afiliacyjne związane z tematyką bloga. Dokonując zakupów w księgarni, do której zostaniesz przekierowany, wesprzesz moją stronę.
Możliwość komentowania Materiały do nauki włoskiego dla początkujących została wyłączona