Wszystkie wpisy

Słowniki online (dla uczących się)

Dziś kolejna odsłona ciekawych słowników online. Od ostatniego wpisu dokonałam kilku nowych odkryć. Powstają słowniki uproszczone, ułatwiające naukę włoskiego obcokrajowcom. Słowniki włosko-włoskie wydają się często uczniom za trudne do korzystania. Strach ten pomogą przełamać (mam nadzieję) moje dwa nowe odkrycia:

EDUCALINGO

Educalingo określa jaką częścią mowy jest szukane przez nas hasło, w prosty i bardzo zrozumiały sposób wyjaśnia jego znaczenie, podaje nawet słowa rymujące się z szukanym oraz słowa zaczynające się tymi samymi sylabami. Wymienione dla danego słowa są również synonimy i antonimy. W przypadku czasowników pokazana jest również ich odmiana. To świetna strona dla osób, które do tej pory bały się korzystać ze słowników włosko-włoskich, ze względu na swój poziom znajomości języka. Spróbujcie koniecznie!

VOCABOLaudio

To kolejny słownik pozwalający na prostą z nim pracę i szybką naukę. To słownik włoskiej wymowy, czyli świetne narzędzie zwłaszcza dla początkujących uczniów. Słownik zawiera nagrania 16000 słów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *