Przewodnik,  Toskania,  Wszystkie wpisy

Toskania – sprawdzone noclegi w otoczeniu natury

Dziś kilka sprawdzonych przeze mnie noclegów, które pozwolą wam zażyć prawdziwie sielskiej, słonecznej Toskanii – zielonej, cichej i spokojnej. Z dala od tłumów turystów i klaksonów, które są nieodłącznym elementem większych włoskich miejscowości.

Colle Val D’Elsa – Podere Forternaccia

Piękne miejsce, wiosną otoczone kwitnącymi polami słoneczników. Małe wygodne apartamenty z bezpośrednim wyjściem na duży ogród. Przesympatyczni właściciele, przygotowujący codziennie rano pyszne śniadanie z domowymi wypiekami. Obiekt oferuje tylko kilka apartamentów, co zapewnia miłą i spokojną atmosferę. Właściciele chętnie ucinają sobie co rano pogawędki z gośćmi. Miejsce pozwala na prawdziwy relaks na łonie natury. Obiekt posiada też niewielki basen, w którym można się słodzić po nadmiarze toskańskiego słońca.

Najbliższe miasteczko to średniowieczne Colle Val D’Elsa – miejsce idealne na przyjemny spacer i kosztowanie lokalnych specjałów. Na miejscu można też wynająć rower, a pięknych tras widokowych tu nie brakuje. Miejsce znajduje się w pobliżu słynnego średniowiecznego szlaku pielgrzymek – via Francigena. Właśnie tu zatrzymywali się kilkaset lat temu zmęczeni pielgrzymi. Obecne budynki służyły wtedy za stajnie, w których zamieniano zmęczone drogą konie na wypoczęte, gotowe do dalszej drogi. Właściciele chętnie polecą wam sprawdzone przez siebie restauracje i pizzerie w Colle Val D’Elsa i okolicy, oraz opowiedzą o historii regionu, pochodzą bowiem właśnie z tej miejscowości. To idealna baza wypadowa na zwiedzanie innych, słynnych toskańskich perełek: San Gimignano (w odległości ok. 15 km), Volterra (27km), Monteriggioni (11km), Siena (32km), Bagno Vignoni (74km), Greve in Chianti (42km), Certaldo (22km), opactwo San Galgano (38km).

Opactwo San Galgano
San Gimignano

Monteroni d’Arbia – Podere Stabbia

Obiekt należy do sympatycznego Mario. Dwa przestronne mieszkania z dużą kuchnią są w pełni wyposażone. W kuchni znajdziecie wszystkie najbardziej potrzebne sprzęty. Polecam zwłaszcza mieszkanie na parterze, które pozwala na bezpośrednie wyjście do ogrodu z basenem i wspaniałym widokiem. Miejsce ciche i bardzo ładnie położone, pozwala na niczym niezakłócony relaks.

https://www.booking.com/hotel/it/podere-stabbia.pl.html

W pobliżu znajdziecie takie widoki:

Serre di Rapolano – Agroturismo San Lorenzo

Trzecie niezwykłe miejsce (choć tu osobiście sprawdziłam tylko lazanię -przepyszna!) to eleganckie Agroturismo San Lorenzo. Przepiękny ogród położony w niezwykle malowniczym rejonie Crete Senesi:

http://www.agriturismosanlorenzo.eu/ita/gallery.php
http://www.agriturismosanlorenzo.eu/ita/gallery.php

Miejsce zachwyciło mnie od pierwszego wejrzenia. Trafiłam tu przypadkiem ze znajomą Włoszką w pewien świąteczny dzień, gdy wszystkie restauracje i sklepy w okolicy były pozamykane, a my szukałyśmy czegoś do jedzenia wracając z pobliskich term Rapolano Terme. Właścicielka ubolewała, że ich kuchnia też była tego dnia już zamknięta, ale ugościła nas swoją domową lazanią z groszkiem, która została jej jeszcze z obiadu. Wspaniały smak lazanii i wina oraz niezwykłe piękno tego miejsca na długo zostaną w mojej pamięci. Obiecuję sobie, że zatrzymam się tu następnym razem zwiedzając Toskanię. Miejsce trzeba rezerwować jednak ze sporym wyprzedzeniem, gdyż cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *