Wszystkie wpisy

Historia twórcy Vespy

Enrico Piaggio – un sogno italiano – to włoski film z 2019 roku, który od kilku dni możecie oglądać na Netflixie. Netflix kilka dni temu sprawił bardzo miłą niespodziankę fanom włoskiego kina, rozszerzając swoją ofertę o kilkanaście nowych, włoskich filmów.

Enrico Piaggio – un sogno italiano to historia twórcy słynnego włoskiego skutera, który stał się symbolem Włoch. Vespa do dziś jest stałym elementem scenerii gwarnych i ruchliwych włoskich miast. Poznacie również zaskakującą historię, która doprowadziła do tego, iż włoska Vespa zagościła na ekranach kin razem z Audrey Hepburn w słynnej amerykańskiej komedii – Rzymskie Wakacje. Film nie jest wierną biografią Enrico Piaggio, który stoi za międzynarodowym sukcesem Vespy. Historia inspirowana jego życiorysem jest niezwykle barwną opowieścią o spełnianiu marzeń, sile zbiegów okoliczności i odwadze w dążeniu do sukcesu – zawodowego oraz osobistego. Mimo trudnych losów osadzonych w czasach powojennych Włoch, to film bardzo ciepły i pełen optymizmu. Możecie w nim podziwiać również Pizę, toskańskie pejzaże oraz rzymskie Cinecittà – największe włoskie studio filmowe. W roli głównej lubiany włoski aktor – Alessio Boni, znany m.in. z takich obrazów jak: Nasze najlepsze lata (La meglio gioventù) czy Dziewczyna we mgle (La ragazza nella nebbia). Ten ostatni również znajdziecie na platformie Netflix.

Tytuł ten nadaje się też idealnie do nauki języka włoskiego. Dialogi nie za za szybkie, aktorzy mówią bardzo wyraźnie. Polecam oglądać go w oryginale z włoskimi napisami, a następnie drugi raz bez napisów. Przypominam też o doskonałym rozszerzeniu do przeglądarki Chrome, stworzonym z myślą o osobach uczących się języków obcych z filmów: Learn Languages with Netflix.

Zdjęcie główne:

https://it.wikipedia.org/wiki/Piaggio_Vespa#/media/File:Stabilimento_Piaggio,celebrazioni_per_la_milionesima_Vespa,_Pontedera_1956-_san_dl_SAN_IMG-00003397.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *