Przewodnik,  Toskania

Crete Senesi – malownicze okolice Sieny

IMGP7666Te malownicze krajobrazy znajdziecie na południowy wschód od Sieny. Wąskie, białe, gruntowe drogi wijące się harmonijnie wśród łagodnych, zielonych wzniesień. Osamotnione cyprysy i dęby, jakby wyrosłe zupełnie przypadkiem na zielono-złotych pagórkach.

IMGP7780

Niekończące się, kręte aleje prowadzące do willi i gospodarstw usytuowanych z szczytach wzniesień. Rzędy cyprysów pełniące rolę delikatnych, naturalnych granic charakterystycznych, toskańskich posiadłości. Wszystko znajduje się tu we właściwym miejscu, tworząc harmonijną, rozległą przestrzeń cieszącą oczy przyjezdnych. Widoki gwarantujące niezapomniane wrażenia i wyciszenie na łonie natury.

IMGP7638IMGP7642

Doskonały pomysł na jednodniową wycieczkę dla tych, którzy są zmęczeni urokliwymi, ale nieco zatłoczonymi w sezonie toskańskimi miastami. Dla spragnionych dłuższego pobytu w tym malowniczym raju – szeroki wybór gospodarstw agroturystycznych (najczęściej z małym, prywatnym basenem) o zapierających dech w piersiach widokach.

IMGP7644

IMGP7662a

Wiele praktycznych informacji na temat aktualnych wydarzeń kulturalnych i noclegów znajdziecie na oficjalnej stronie „Glinek Sieneńskich” (tak dosłownie możemy przetłumaczyć włoską nazwę tej okolicy) :

http://www.cretesenesi.com/en/

2 komentarze

  • Pięknie jest żyć

    Piękne, sielskie okolice.
    Uwielbiam Włochy. Zaczęłam od północy kiedy weszły tanie loty. Teraz staram się ruszać bardziej na południe.
    Jeden z niewielu kierunków, na który wracam wielokrotnie, mimo, że jeszcze przecież tyle świata do zobaczenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *