Wszystkie wpisy

Biblioteka cyfrowa z włoskimi książkami

Podzielę się dziś z wami moim nowym odkryciem, które pomoże wam w nauce włoskiego. Strona perlego.com oferuje szeroki katalog książek akademickich w języku angielskim oraz włoskim. Dostępne są również pozycje w języku niemieckim i hiszpańskim. My skupimy się na książkach związanych z językiem włoskim.

Znajdziecie tu kilka tysięcy tytułów w języku włoskim – specjalistyczne podręczniki dla włoskojęzycznych studentów ze wszystkich dziedzin, podróżniki, podręczniki z lingwistyki, jak i te prostsze do nauki języka od podstaw oraz słowniki obrazkowe. Oto kilka moich sugestii, które możecie wykorzystać do nauki włoskiego:

Italian Stories (dwujęzyczne wydanie)

Easy Learning Italian Grammar

Italian Phrases For Dummies

Colloquial Italian

Routledge Intensive Italian Course

Collins Italian Visual Dictionary

501 Essential Italian Verbs

Sicilian Stories (wydanie dwujęzyczne)

.it – Italy to go 2. Italian language and culture course for English speakers A1-A2

To tylko kilka propozycji do nauki języka z naprawdę bogatego i zróżnicowanego katalogu. Znajdziecie tu też ciekawe książki w języku angielskim oraz włoskim o Włoszech, włoskim kinie, kulturze, zabytkach itp. Na marginesach możecie robić swoje notatki (np. tłumaczenia), ustawiać zakładki, podkreślać ulubione fragmenty kilkoma kolorami. To świetne miejsce do nauki na każdym poziomie zaawansowania. Wydania dwujęzyczne dotyczą języka angielskiego, bo to brytyjska biblioteka cyfrowa. Współpracuje ona z prawie trzema tysiącami międzynarodowych wydawnictw, oferując czytelnikom ponad 300 tysięcy podręczników i książek. To wszystko jest dostępne za miesięczną opłatą 8-12 EURO, w zależności od wybranego abonamentu. Teraz nie macie już wymówki, że trudno dotrzeć do włoskojęzycznych materiałów, więc do czytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *